Otázky a odpovede...

 

Igor Porvazník na ME junioriek v Srbsku, 2010

 

Kedy si sa dozvedel o svojej nominácii na finálový turnaj ME junioriek 2010 a „čo to s Tebou spravilo“?

Hm...dozvedel som sa o nej niekedy v júli a samozrejme bol som veľmi potešený, že budem môcť po 4 rokoch opäť rozhodovať na európskom šampionáte...v ten deň už nebolo nič, čo by mi túto radosť mohlo pokaziť.

S akými očakávaniami si na tento šampionát cestoval?

Do Srbska som odchádzal s tým, že si idem šampionát vychutnať a užiť, ale samozrejme odviesť aj poriadnu robotu, aby som dobre reprezentoval svoju AVR, aby som robil dobré meno slovenskej rozhodcovskej škole ako mnohí predo mnou.

A čo organizačné zabezpečenie?

Organizácia bola špičková. Bolo vidieť, že zástupcovia Srbskej volejbalovej federácie majú skúsenosti s organizáciou veľkých podujatí, veď tento rok organizovali záverečný turnaj Svetovej ligy a o rok ich čakajú ženské ME. Všetko klapalo tak, ako malo.

Zaregistroval si nejaké novinky vo výklade a aplikácii pravidiel, ktoré by bolo vhodné uplatňovať aj v našich národných súťažiach?

Nie, myslím, že u nás pracujeme presne podľa trendu, aký vykladá a žiada používať ERC.

Na takýchto turnajoch je možné vidieť rozhodcovské výkony kolegov z rôznych krajín. Vedel by si ich porovnať s úrovňou slovenských rozhodcov?

Mnohí kolegovia odviedli vynikajúcu robotu, ale som presvedčený, že drvivá väčšina našich extraligových rozhodcov by tieto stretnutia zvládla na rovnako vynikajúcej úrovni. Máme naozaj dobrú školu.

Na turnaj bolo delegovaných dosť veľa rozhodkýň – žien. Ako sa prejavil tento trend CEV na ME?

Z 5 našich dievčat boli až 4 kandidátky, čím možno ERC šla do rizika. Dievčatá však rozhodovali veľmi dobre a Sari Kolemainen nakoniec dostala dôveru ako 2 rozhodkyňa v stretnutí o bronz Česko – Nemecko.

S potešením sme sa dozvedeli, že si nakoniec farby slovenských rozhodcov obhajoval vo finále ako druhý rozhodca. Očakával si túto nomináciu? Kam by si ju v rebríčku svojich doterajších delegácií  zaradil?

Nuž...na jednej strane v kútiku duše som si hovoril, že by to bolo ohromné...Na druhej strane, vediac, že aj ostatní moji kolegovia sú vynikajúci rozhodcovia som bol pripravený aj na možnosť, že povediem trebárs stretnutie o 7. priečku. Keď však Fred Kröger čítal nominácie na posledný deň a neobjavil som sa ani v zápase o bronz, pomaly mi dochádzalo, že už mi ostáva jediná možnosť – finále. A bolo mi aj jasné, s kým J. So zaradením tejto nominácie nemám žiadny problém. Je to moja Top 1.

Okomentuj jednou „záverečnou“ vetou svoje dojmy z ME.

Ako som spomínal, šiel som si to tam užiť, vychutnať a to sa mi aj podarilo. Finálová nominácia bol čerešničkou na torte.

Igor_ME_2010.jpg

 

Prehľad delegácií Igora Porvazníka na ME junioriek v Srbsku, Niš, 2010:

Skupina I.

4.9.2010           Rusko - Belgicko 3:1       Cesare (ITA) - Porvazník

5.9.2010           Česko - Srbsko 0:3         Porvazník – Witte (GER)

6.9.2010           Srbsko - Rusko 3:1         Adler (HUN) - Porvazník

8.9.2010           Belgicko - Česko 0:3       Özbar (TUR) - Porvazník

9.9.2010           Česko - Rusko 3:1          Porvazník – Witte (GER)

Finále:

12.9.2010         Taliansko - Srbsko 3:1    Adler (HUN) - Porvazník

 

·         Odkaz na rozhovor na stránke SVF

·         Diskusia na Facebooku