Juraj Mokrý na MS klubov v Dohe, Katar (8.-14.10.2011)

Diskusia na Facebooku

7.10.2011

Ahojte, hlasim sa opat po case, tentokrat z Perzskeho zalivu, z polostrovneho statu Katar. Od zajtra tu v hlavnom meste Doha zacinaju Majstrovstva sveta klubov zien aj muzov... Priebezne budem doplnat info pre tych, co maju zaujem sa dozvediet viac i zo zakulisia (rozhodcovskeho)... Drzte palce a pozdravujem zo 40 stupnovej horucavy na vraj "chladnuce" Slovensko... Juraj

8.10.2011

Ahoj, Slovensko, vonku hlasia 39 stupnov (Celsia, nie Fahrenheita), zial/nastastie vacsinu casu travime v podchaldenych interieroch hotela alebo haly... Dnes osm takmer turista, kedze je nas 13 a potreba len 8 + 4 rezervy, vysla dnes na mna rezerva v tretom zapase. Negativum - aj tak musime byt cely den v hale, pozitivum - spolocne foto v uniformach sa robi po tretom zapase, cize sa nemusim prezliekat 2krat :-)
Hotel, strava vyborne, doprava horsia, kedze je tu s autami dost nahusto a premavka vysoka i pocas vikendu (dnes totiz maju v Katare akoby nedelu, vcera bola akoby sobota...)
Prvy zapas bol zvereni do ruk arabskych rozhodcov (KUW, KSA, EGY), Kazan zdolala kandaskeho sampiona hladko 3-0. Zenske stretnutie rozhoduju Susana s Heike, treti zapas Jasrzebia a Iranskeho drusztva maju pod placom Sakaide (JPN) a JOvanovic (SRB) a stvrte Zenovic a Castillo-Perez (CUB). Fotky rozhodcovskeho zboru pripajam.
ClubWC_Doha_2011.jpg
ClubWC_Doha_2011_3.jpg
Pozdravujem, Juraj

9.10.2011

Takze zapas mame uspesne za sebou, Sao Paulo hralo len to, co potrebovalo a v pohode zdolali domaci katarsky Al Arabi s europanmi v zostave 3-0. V zasade OK, s Andrejom Zenovicom vyborna spolupraca... Zajtra ma caka opat rezerva, az vecer, takze trochu oddychu a trochu prace... Pozdravujem, Juraj
11.10.2011
Po včerajšku a dnešku je už jasne, kto sú semifinalisti, napriek tomu sa ešte zajtra dohrávajú skupiny, aby sa vedelo, kto proti komu nastúpi v semifinále.
Dnes sme s Andrejom Zenovičom rozhodovali stretnutie Jastrzebia s kanadským družstvom Trinity Spartans, v zásade jedno z tých ľahších stretnutí, poliaci si odskúšali rôzne zostavy, mohli si to dovoliť. Kanaďania sú relatívne mladé družstvo a zbierajú tu skúsenosti...
Zajtra som opäť ako rezerva v prvom zápase, predtým snáď stihneme návštevu historického centra, aj keď vonku je neuveriteľne horúco.
Pozdravujem, Juraj
 
14.10.2011
Ospravedlňujem sa, že som sa na chvíľu odmlčal, ale veľmi ani nebolo o čom písať.... ale nie, program je vcelku nabitý, každý deň sú tri až štyri stretnutia, niektoré kvalitnejšie, niektoré pomenej. Žiaľ, dopláca na to kvalita celého turnaja, keďže naozaj dobré zápasy sa očakávali a stali realitou počas semifinále a finále...
Včera som rozhodoval semifinále žien so Susanou, kde sa očakával súboj – nakoniec ho Turkyne zvládli v troch setoch a Brazílčanky to museli akceptovať... Tuhšie súboje boli u mužov – do finále sa nakoniec po päťsetovom boji dostalo Jastrzebie, ktoré zdolalo Sao Paulo, a Trentino, ktoré si v štyroch setoch poradilo so Zenitom Kazaň.
Dnes, posledný deň, som opäť rezerva, bronzový duel žien rozhodovali Heike Kraft (GER) s Alenezim (KUW), súboj o tretie miesto mužov zverili do rúk takmer dôchodcov, t.j. lúčiacim sa kolegom z KSA (Al Khelaifi), CUB (Castillo Perez) a JPN (Sakaide). Finále žien Susana Rodriguez (ESP) a Shaaban (EGY), finále mužov Dejan Jovanovič (SRB) a Ebrahim Ali z domáceho Kataru.